O mnie

IMG_20171118_162826_HDRNie jestem podróżnikiem, nie jestem blogerem. Jestem zwykłym inżynierem, który lubi sobie w wolnym czasie wyskoczyć na wycieczkę. Znajomi często pytają mnie, jakim cudem udaje się to tak tanio ogarnąć, skąd tyle urlopu ? Inni proszą o podsyłanie zdjęć, opowiedzenie ciekawych historii. Ten blog powstał głównie dla znajomych ale zapraszam każdego do śledzenia. Przyznaję, że po jakimś czasie wszystko zaczyna się mieszać. Stwierdziłem, że fajnie jest zebrać wszystko w kupę. Pojawiać się tutaj będą posty z wycieczek, które już odbyłem a także miejsc w których obecnie przebywam. Z racji, że jestem trochę niechlujem, pewnie pojawiać się będzie sporo błędów. Nie zjedzcie mnie proszę,   aczkolwiek uwagi miłe widziane.

Jeśli chodzi o samo podróżowanie, czasem jeżdżę w grupie, czasem dużej, czasem małej, czasem ze znajomymi, czasem z rodziną, ale zdecydowanie najprzyjemniejsze są wycieczki w samotności. Na takich wyjazdach przygoda sama przychodzi, kontakty same się nawiązują, wszystko się fajnie układa. Uwielbiam brak planu, nie lubię odwiedzać miejsc w których są dzikie tłumy i które “trzeba koniecznie zobaczyć”. Od zwiedzania kolejnych zabytków, wolę spędzić czas z lokalnymi mieszkańcami. Chillout na naturze ? Nie ma nic piękniejszego. Bez stresu, bez pośpiechu. W końcu wakacje są od tego by odpocząć.

Lubię podróżować budżetowo. Namiot w -10 stopni celsjusza ? Czemu nie. Darmowe loty ? Bardzo chętnie. Autostop zamiast autobusu ? Niczego więcej mi nie potrzeba. Wychodzę z założenia, że lepiej odbyć 10 tanich wycieczek, niż jedną na bogato. Chciałbym pokazać Wam, że podróżować się da praktycznie za grosze. Sukces zależy tylko i wyłącznie od Waszego podejścia. Zapraszam do lektury, w razie pytań służę pomocą.

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close